Aké akrylové farby si kúpiť?

Akrylová technika je najviac rozšírená medzi amatérmi, ale maľujú s ňou aj profesionálni výtvarníci. Jej hlavnou výhodou je, že akrylové farby rýchlo schnú a dajú sa riediť s vodou.

Aké pomôcky a farby si treba na začiatok zabezpečiť vám prezradí Leila Kolkop

Zdroj: Youtube – Leila Kolkop

Ako pripraviť vhodné plátno na maľovanie?

Nie je plátno ako plátno. Ak naňho dáte ŠEPS, získa lepšie vlastnosti a lepšie sa vám bude na plátno maľovať. Nechajte si poradiť od Jaroslava.

Zdroj: Youtube – Jaroslav B

Aké štetce sú vhodné na maľovanie akrylom?

Zaujímavé odporúčania od Jaroslava z jeho výtvarnej praxe, kde odporúča dokonca aj niektoré lacnejšie čínske štetce s umelým nylonovým vlasom

Zdroj: Youtube – Jaroslav B

Miešanie farieb

Ako sa miešajú farby na palete? Pozrite sa ako to robí Leila Kolkop. Toto video bude nápomocné najmä pre úplných začiatočníkov

Zdroj: Youtube – Leila Kolkop

Čierny akrylový podklad

Ako sa dá rýchlo a efektívne namaľovať čierny podklad s reliéfnou štruktúrou? Viete, že čierna farba sa považuje za surovú, pokiaľ do nej nepridáte aj iný farebný tón? Ak čiernu farbu zalomíte modrou farbou, pôsobí na diváka chladnejším dojmom. Keď ju zalomíte červenou či oranžovou farbou, bude pocitovo teplejšia.

Pripravil: Ľubo Slejzák

Akrylový podklad a symboly

Nie je podklad ako podklad. Do čierneho podkladu sa výborne dajú umiestniť aj rôzne aktivačné symboly, ktoré potom zamaľujete, takže tam sú prítomné, aj nie sú. Podklad aktivovaný vaším pozitívnym symbolom môže dodať mandale silnejší účinok.

Pripravil: Ľubo Slejzák

Rôzne akrylové techniky

Ako využiť pri tvorbe s akrylovými farbami nielen štetce, ale aj ruky, hubky, špachtle, stierky, lepiace pásky, rôzne akrylové spreje, akrylové fixky… Prskanie a kvapkanie, hladenie, rozmývanie, otláčanie… Ako namaľovať efektný akrylový podklad.

Zdroj: Youtube – Rinske Douna

Experiment so sitkom a liatym akrylom

Netradičné maľovanie akrylovými farbami cez kuchynské sitko.

Zdroj: Youtube – Tiktus color Art